NCBA Districts

Central

District

 

Alamance County

Caswell County

Chatham County

Durham County

Franklin County

Granville County

Guilford County

Orange County

Person County

Randolph County

Rockingham County

Vance County

Warren County

•••

South Central District

 

Cabarrus County

Cleveland County

Gaston County

 

Iredell County:

Mooresville City Schools

 

Lincoln County

Mecklenburg County

Rowan County

Stanly County

Union County

•••

East Central

District

 

Wake County

Eastern

District

 

Beaufort County

Bertie County

Camden County

Carteret County

Chowan County

Craven County

Currituck County

Dare County

Edgecombe County

Gates County

Greene County

Halifax County

Hertford County

Hyde County

Jones County

Lenoir County

Martin County

Nash County

New Hanover County

Northampton County

Onslow County

Pamlico County

Pasquotank County

Pender County

Perquimans County

Pitt County

Tyrrell County

Washington County

Wayne County

Wilson County

•••

Southeastern

District

Anson County
Bladen County
Brunswick County
Columbus County
Cumberland County
Duplin County
Harnett County
Hoke County
Johnston County
Lee County
Montgomery County
Moore County

New Hanover County:
Cape Fear Academy

Richmond County
Robeson County
Sampson County
Scotland County

Northwest

District

 

Alexander County

Alleghany County

Ashe County

Avery County

Burke County

Caldwell County

Catawba County

Davidson County

Davie County

Forsyth County

Iredell County

Mitchell County

Stokes County

Surry County

Watauga County

Wilkes County

Yadkin County

•••

Western

District


Buncombe County
Cherokee County
Clay County
Graham County
Haywood County
Henderson County
Jackson County
Macon County
Madison County
McDowell County
Polk County
Rutherford County
Swain County
Transylvania County
Yancey County

DISTRICT CHAIRS

 

Central District
2020-2022 Chair

Jeremy Ray
E-mail

 

East Central District

2019-2021 Chair
Matt Pellas

E-mail

 

Eastern District

2020-2022 Chair
Robert Parker

E-mail

 

Northwest District

2020-2022 Chair
Jason Childers

E-mail

 

South Central District
2020-2022 Chair
Joshua Potter

E-mail

 

Southeastern District
2019-2021 Chair
Olivia D. Spell
E-mail

Western District

2019-2021 Chair
Karen Williams-Lanning
E-mail